Drahá Aliancia za rodinu

Autor: Matej Novotný | 7.3.2014 o 12:18 | (upravené 7.3.2014 o 13:02) Karma článku: 20,61 | Prečítané:  16927x

Imponuje mi verva, s ktorou bojujete za ochranu rodiny. Rodina je super. Jednu mám a môžem len odporučiť. Musím vás ale upozorniť, že aj keď sa vám podarí odvrátiť to najhoršie, čo vás ohrozuje (registrované partnerstvá), tak na rodinu číhajú ďalšie hrozby.

Žijem našťastie v krajine, ktorá nemusí čeliť takým drastickým ohrozeniam rodiny ako u vás. Ďakujem Bohu, že ma obdaril takým šťastím a prajem každému, aby sa rovnako ako ja nemusel ráno budiť so strachom, že mi ženu odláka nejaká lesbička alebo že mi niekto zakáže volať moju mamu "mama".

Snáď sa vám raz podarí vybojovať pre seba a svoje okolie takéto podmienky tiež.

Musím vás ale varovať. To ešte nie je koniec.

 

Počuli ste už o rozvodoch?

Rozvodov je v mojej krajine ročne asi 12 tisíc. Je to asi toľko, ako by sa rozpadli rodiny v celých Topoľčanoch a o rok zase v celých Piešťanoch, o rok v Čadci...

Bolo by super, keby sa nám to podarilo zvrátiť, tak sa pozeráme po príčinách týchto rozvodov. Je zaujímavé, že len výnimočne je to tým, že muž odíde od ženy kvôli inému mužovi (alebo naopak). Asi u nás nežijú tí homosexuáli, ktorí tak veľmi sužujú vás. U nás je to častejšie kvôli alkoholizmu, nevere a v poslednej dobe často kvôli zlej sociálnej situácii - nezamestnanosti a chudobe - ktorá spôsobuje, že sa ľudia viac hádajú až sa úplne rozhádajú.

Viníme z toho politikov, lebo nám kazia ekonomiku.

 

Máte u vás detské domovy?

Niekedy je rodina dokonca až v takej zlej situácii, že sa nevie postarať o svoje deti a tie skončia v takzvanom detskom domove. Toto asi tiež u vás veľmi nepoznáte (súdiac podľa toho, na čo sa orientuje vaša agenda). To vám závidím. Lebo to tiež nie je veselá vec. Deti tam žijú bez rodičov, mnohé sa nenaučia fungovať v rodine a vo svete. Neosvoja si, ako je to žiť v domácnosti, ako sa chodí do práce, ako sa k sebe správajú manželia... Takže keď potom vyrastú, často ich vzťahy končia rozvodom a často ich deti končia naspäť v detskom domove a oni sami niekedy končia ako bezdomovci alebo trestanci.

Skúšame to u nás zlepšiť. Predovšetkým uľahčiť dobrým a ochotným rodinám osvojiť si opustené deti a ukázať im život v rodine. Zatiaľ je to obrovská úradnícka tortúra a rodiny sú málo motivované robiť to. Chýba osveta, chýba podpora.

Viníme z toho politikov, lebo v ich rukách je potrebná legislatíva.

 

Ako sa u vás žije mladým?

U vás sa musí mladým žiť super. Aspoň tak to vyzerá, lebo nejak nebadať, že by ste vo vašej Aliancii potrebovali bojovať za lepšie podmienky pre mladých ľudí, ktorí si chcú založiť rodinu. To sa máte. U nás majú mladí ľudia problém nájsť si prácu, potom majú problém s vlastným bývaním. A keď sa napriek všetkým prekážkam rozhodnú mať dieťa, majú zase problém s peniazmi či s preplnenými škôlkami.

Toto tiež chceme zlepšiť. Aby bolo ľahšie zamestnať mladého človeka alebo aby si mohla mamička doma privyrobiť a nemusela utekať od detí do práce. Alebo aby oteckovia zarábali toľko, že mamička nemusí chodiť do práce vôbec a môže sa venovať mimču. (Alebo naopak - otecko aby sa mohol venovať malému, alebo raz otecko a raz mamička, ...)

Je to ale ťažké, lebo opäť nám hádžu polená pod nohy tí politici.

 

Závidíme vám vašich politikov

Počul som, že u vás vám teraz politici zobú z ruky a dali do ústavy nejakú prekážku proti tým vašim homosexuálom. A že len čo to spravili, tak po nich chcete ďalšiu ochranu proti tým zvrhlostiam. Držím vám palce, je super, že vás tí politici takto počúvajú.

U nás skúšame politikom vykričať, nech našu krajinu nedrancujú a nech nechajú ľudí žiť a pracovať. Nech znižujú nezamestnanosť, nech znižujú dane, nech nám rastú platy. Nech tu vytvoria podmienky pre šťastný život a nech nás neotravujú.

Aby ľudia mali viac pohody, aby sa nemuseli toľko drať v práci a aby mali viac času na svojich blízkych. Aby si mladí mohli ľahšie založiť rodinu a mať deti. Aby sme namiesto detských domovov mali veľa náhradných či profesionálnych rodín...

Veľmi nás nepočúvajú a skúšajú nás nakŕmiť lacným populizmom. Chcú odpútať pozornosť od týchto veci a štvú nás radšej proti tým homosexuálom, čo sú u vás. Alebo chcú komplikovať ľuďom rozvody mysliac si, že tým zavládne v rozhádaných rodinách harmónia. Alebo oberú ľudí o 50% platu, vačšinu si z toho nechajú a za zvyšok sa tvária, že podporujú mladé rodiny.

Je to pre nich výhodné, lebo potom nemusia nič robiť a niektorí z nás im za to ešte aj tlieskajú mysliac si, ako je to dobre.

Naši politici dajú ľuďom nejakého fackovacieho panáka alebo lacné "akože riešenie" a ďalej si môžu rozkrádať naše peniaze, napchávať si svoje lenivé bruchá a zhoršovať našu situáciu. Až tak, že potom u nás prepadáme beznádeji, alkoholu, chudobe. Hádame sa a a rozvádzame sa. Alebo drieme v práci, aby sme prežili a nemáme čas na rodinu. Alebo dokonca opúšťame svoje deti.

 

Vaša krajina musí byť úžasná

Aké skvelé by to bolo žiť v krajine, kde by rodiny (súčasné aj vznikajúce) nemuseli riešiť takéto problémy.

Aké úžasné musí byť žiť v krajine, kde rodiny nemajú väčšie starosti než to, že niektorí ľudia sexujú tak a niektorí zas inak.

Kde to žijete? Ja tam chcem žiť tiež.

 

Ak sa vám článok páčil, pripnite ma na pošli na vybrali.sme.sk
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?