Buďme radi, že sme radi

Autor: Matej Novotný | 18.11.2013 o 8:00 | Karma článku: 7,44 | Prečítané:  1079x

Uplynul už istý čas od môjho článku o verejnom obstarávani na Univerzite Komenského. Ľudia sa ma odvtedy periodicky pýtajú, aké je pokračovanie. Toto pokračovanie píšem preto, aby som vec uzavrel a odložil. Moja ďalšia iniciatíva by totiž mohla dopadnúť neveselo.

Pred viac ako pol rokom som napísal článok o zvláštnom postupe pri verejnom obstarávaní na Univerzite Komenského a pokute, ktorá z toho pre UK vyplynula. Do dvoch dní od jeho publikovania som už sedel v spoločnosti rektora UK, šéfa Centra informačných technológií a šéfa Oddelenia pre verejné obstarávanie. Dostával som odpovede na moje otázky, ktoré dovtedy ležali 4 mesiace na rektoráte bez reakcie. Bol to veľmi kultivovaný rozhovor a skladám klobúk pred formou, ktorú zvládali zúčastnení držať. Zvlášť zoči-voči môjmu drzému ja.

Následne som dostal z rektorátu aj písomné stanoviská k mojim otázkam a môjmu článku ako aj vyjadrenia UK k zisteniam ÚVO. Boli síce mierne zanesené právnickými vykrúcačkami a miestami sa vyhýbali odpovedi, ale aspoň som už nebol ignorovaný.

Preštudoval som si dodané podklady a absolvoval zopár viac či menej oficiálnych rozhovorov. Viaceré veci sa vyjasnili, no niektoré ostávajú v mojich očiach neošetrené. Keď som si poskladal všetko dohromady, nadobudol som dojem, že pokračovanie mojej aktivity v tejto veci - zisťovanie a publikovanie dalších informácií - by mohlo Univerzite nepriamo spôsobiť ešte väčšie škody, než vznikli doteraz. Dlžím ale svetu uzavretie predošlého článku, a preto som napísal aspoň tento.

Nie je to z morálneho hľadiska ľahko rozhodnuteľná situácia. Pravda a poriadok sú pre mňa veľmi dôležité. Som však presvedčený, že následky prípadnej ďalšej pokuty by pocítili vo forme škrtov v rozpočte hlavne tí, ktorí za nič nemôžu: študenti a učitelia na UK. A neviem, ako by som takú vec vysvetlil svojmu svedomiu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?